صرفه جویی در مصرف آب در باغ شما – نحوه پرورش گیاهان آب و هوایی خشک استرالیایی و دیگر گیاهان

صرفه جویی در مصرف آب برای باغبانان در مناطق مدیترانه ای و سایر مناطق آب و هوایی خشک ضروری است. برای این منظور ، تعدادی از گیاهان توسط نهالستان ها و در ادبیات باغ پیشنهاد می شود که می توان آنها را با آبیاری اضافی بسیار کم یا حتی بدون آبیاری در طول سال پرورش داد. بسیاری از این گیاهان مقاوم به خشکی ، که به نام xerophytes شناخته می شوند ، از نظر گیاهان و گیاهان زینتی باغ ، از ارزش بی نظیری برخوردار هستند. منشا بسیاری از مناطق خشک استرالیا است.

متأسفانه ، باغبانان حرفه ای و خانگی از میزان نسبتاً بالای شکست در بین گیاهان استرالیا آگاه هستند و در نتیجه ، گونه ها و گونه های Grevillea ، Melaleuca ، Eremophila و Myoporum ، برای ارائه چند نمونه ، جذابیت خود را از دست می دهند. این بسیار حیف است ، زیرا تعداد زیادی از درختان ، درختچه های چشم انداز و پوشش های پراکنده زمین متعلق به این جنس ها هر دو گیاهان باغ زیبا و کاربردی هستند.

با این حال ، درک بهتر نیازهای رو به رشد این گیاهان باید منجر به کاهش میزان مرگ و میر  گل آزالیاشود تا حدی که مقدار کمی از خرابی قابل قبول و قابل تحمل باشد. ماهیت اصلی این مسئله این است که باغبانان به همان شیوه مراقبت از آنها مانند گونه های نیمه گرمسیری مانند درختان مرکبات یا گیاهان چند ساله و حتی یکساله مراقبت می کنند.

یک رژیم نگهداری مبتنی بر آبیاری مکرر و تغذیه سخاوتمندانه ممکن است برای بیشتر گیاهان باغ مناسب باشد ، اما برای بسیاری از گیاهان مقاوم به خشکی از آب و هوای مدیترانه ای و به ویژه برای استرالیا مناسب نیست. به طور خلاصه باید چه کار کنید تا Grevillea ، Hakea و Banksia e.t.c. خود را بدهید. بوته ها شانس بیشتری برای زنده ماندن و شکوفایی دارند؟

زهکشی خوب

حساسیت زیاد نسبت به کمبود رطوبت نسبت به کمبود هوا در خاک بسیار حساس است ، بنابراین تخلیه خوب پیش شرط جلوگیری از ناامیدی است. بعضی از گیاهان مانند Banksias به زهکشی کامل نیاز دارند ، اما تعداد کمی از آنها یا هیچ کدام نمی توانند چیزی شبیه شرایط باتلاق را تحمل کنند.

حداقل تغذیه

تقریباً همه گونه های خانواده Proteaceae ، که بسیاری از گزنفیت های استرالیایی و آفریقای جنوبی به آنها تعلق دارند ، به میزان زیاد نمک و کود در خاک و به ویژه فسفر بسیار حساس هستند. در حالی که کمپوست تخلخل خاک را بهبود می بخشد ، مقادیر بیش از حد ممکن است مواد مغذی زیادی را در منطقه ریشه آزاد کند. به همین ترتیب ، ارس کوهی که عمدتاً منشأ آسیایی و مدیترانه ای دارند ، از دوز بالای کود نیتروژن رنج می برند. نیازهای غذایی آنها بیشتر از نیاز ریخته گری کمپوست یا کرم ها تأمین می شود.