Mutluluk Çubuğu Ve Mutluluk Çubuğu Taktıranların Yorumları

Penil protez implantasyonun, iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için uzun zamandır en iyi çözüm yolu olduğu biliniyor. Halk arasında iktidarsızlık tıp dilinde ise “erektil disfonksiyon” , penisin sertleşmesi anlamına gelen ereksiyonun, cinsel birleşmeyi sağlayacak derecede olamaması yani fonksiyon bozukluğudur. Şeker hastalığı, orak hücre anemisi, hormon bozukluğu, fazla alkol ve sigara tüketimi, kalp ve damar hastalıkları, stres, kaygı bozukluğu, sinir sistemi hastalıkları ve fonksiyon kayıpları gibi nedenlerle ilgili olduğu söylenebilir.

Penil Protez İmplantasyon Ne Anlama Gelir? 

Genellikle 50-55 yaşından sonra meydana çıkan “erektil disfonksiyon” yani ereksiyon bozukluğu en yaygın cinsel işlev bozukluklarından biridir. Penisin cinsel ilişki sırasında sertleşmemesi anlamını ortaya koyar. Mutluluk çubuğu, bu gibi sorunların yaşanmaması için kullanılan ve penisin içinde bulunan boruları içine sertleşmeyi sağlayacak protezlerin yerleştirilme işlemidir. Penis protezi ameliyatı olan hastalar cinsel ilişki sırasında olağandışı bir durumla karşı karşıya kalmazlar.

Penil Protez İmplantasyon Çeşitleri Kaç Tanedir?

1. Tek Parçalı: Hastanın ereksiyon ihtiyacında el yardımıyla protezin yerleştirir ve ilişki sonrasında penisin içerisine tek parça halinde yerleştirilen protezlerdir. Bu protezlerin takılması daha kısa süreli ve kolaydır.
2. Üç Parçalı X: Bu protezin bir parçası penis içerisine yerleştirilirken diğer parçası skrotuma
-testislerin içinde olduğu torbaya- yerleştirilir.
3. Üç Parçalı AX: Bu protez, penis içerisinde ve skrotumda bir parça vardır. 3. parça ise kasığa yerleştirilir. Doğal penise en yakın olanı budur.

Penil Protez İmplantasyon Sonrası Hasta Neler Yaşar?

Hasta ameliyat olduktan sonra 6 hafta cinsel ilişkiye girmemesi gerekir. Hasta ameliyattan sonra yani mutluluk çubuğu takıldıktan sonra doğal ereksiyonu artık gerçekleşmez. Protez çıkarılır ve bir daha takılmazsa kişi bir kendiliğinden ereksiyon yaşayamaz. Penis boyunda kısalma yaşadığı da söylenmiştir. Normal kişilerde bu durum, penisi uzun süre kullanmadığında mümkündür ama prostat kanserlerinde prostatın alınması doku kaybına yol açar. Kısacası peniste olan kısalma ameliyatla ilgili değil, kişinin cinsel ilişki yaşayamaması ya da doku kaybıyla ilgili bir durumdur.

Penil Protez İmplantasyon Fiyatları 2020

Her sene olduğu gibi bu sene de geçen seneye nazaran mutluluk çubuğu operasyonunda bir değişim söz konusudur. Ancak fiyatın tam net olmamasıyla birlikte ameliyat esnasında kullanılacak proteze göre fiyat değişkenlik gösterir.  Bu fiyatların bilgisi ancak hekimle görüşüldükten sonra hangi mutluluk çubuğu, hangi protez takılacağına karar verilip öyle öğrenilebilir.

Penil Protez İmplantasyon Taktıranların Yorumları Nelerdir?

Bu işlem sonrasında, mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında %90’dan fazlasının memnun olduğu görülmektedir. Cinsel birlikteliği olmayan erkekler bu ameliyatla birlikte cinsel yaşamına geri döndüklerini belirtirler. Bazı mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında eşinin isteği üzerine yaptırdığı bilinir. Tedavi öncesinde huzursuzluk ve kaygı yaşamalarına rağmen sonra memnun kaldıklarını belirtenler de mutluluk çubuğu taktıranların yorumları arasında yer almaktadır. Çoğu mutluluk çubuğu taktıranların yorumları dikkate alındığında da bu bilgileri destekleyecektir.